AcasăCumpărați Ghidul CryptoCumpără XVGBASE
Cumpărați XVGBASE în Canada
XVGBASE (XVGBASE)

Cumpărați XVGBASE (XVGBASE) în Canada

Aflați cum să cumpărați XVGBASE (XVGBASE) pe LBank, acoperind metode de plată precum carduri de credit, carduri de debit, Apple Pay și transferuri bancare, precum și procesul de achiziție, pregătiri și întrebări frecvente.

Pasul 1
Descărcați aplicația LBank
Vă rugăm să descărcați aplicația LBank și să vă înregistrați pentru a începe
Pasul 2
Finanțați-vă contul
Depuneți folosind metoda de plată preferată.
Pasul 3
Alegeți criptomoneda
Selectați criptomonedele pe care doriți să o cumpărați din peste 3.000.000 de criptomonede disponibile pe LBank Exchange sau Wallet.

Tabel rapid cu informații pentru decizia de cumpărare

Card de credit / debit

Card de credit / debit

Taxă
Comisioane dinamice
Timp de procesare
De obicei în 1 minut, maxim 48 de ore
Sumă minimă de achiziție
De la aprox. 10-15 USD
Regiuni aplicabile
Depinde de regiune, moneda fiat, banca emitentă și suportul canalului de plată
Transfer bancar / Transfer local

Transfer bancar / Transfer local

Taxă
Comisioane dinamice
Timp de procesare
Depinde de metoda de plată; unele canale locale pot fi mai rapide
Sumă minimă de achiziție
De la aprox. 1-10 USD
Regiuni aplicabile
Depinde de canalele de plată locale

Trei pași simpli pentru a cumpăra XVGBASE pe LBank

Înregistrarea unui cont LBank

Cum să cumpărați XVGBASE pe LBank: Prezentare generală a metodelor de plată acceptate

Aflați despre metodele de plată disponibile pentru achiziționarea XVGBASE pe LBank, inclusiv carduri de credit, carduri de debit, transferuri bancare, Apple Pay, Google Pay, PayPal și P2P, ajutându-vă să alegeți rapid metoda de cumpărare XVGBASE potrivită.

Card de credit / debit
Card de credit / debit
Timp de procesare: De obicei în 1 minut, maxim 48 de ore
Utilizați Visa / Mastercard care acceptă tranzacții internaționale online și asigurați-vă că 3D Secure este activat; în caz de eșec, schimbați cardul bancar sau reîncercați mai târziu
Motive comune pentru eșec: Banca emitentă respinge tranzacțiile cripto, sold insuficient, verificarea 3D Secure a eșuat, blocaj prin controlul riscurilor, regiunea sau rețeaua cardului nu este acceptată
Transfer bancar / Transfer local
Transfer bancar / Transfer local
Timp de procesare: Instantaneu până la 1-3 zile lucrătoare
Verificați contul beneficiarului, codul de referință și rețeaua de transfer și efectuați plata folosind un cont bancar care corespunde cu cel din verificarea identității
Motive comune pentru eșec: Informații despre beneficiar sau cod de referință incorect, neconcordanță de nume, întârziere în procesarea bancară, rețea de transfer neacceptată

Ce pregătiri sunt necesare înainte de a cumpăra XVGBASE (XVGBASE) pe LBank?

Verificați pregătirile necesare înainte de a cumpăra XVGBASE (XVGBASE) pe LBank, inclusiv înregistrarea contului, verificarea identității (KYC), metodele de plată, disponibilitatea regională și precauțiile înainte de cumpărare, pentru a vă ajuta să finalizați procesul de cumpărare BTC mai ușor.

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să cumpere rapid XVGBASE direct cu monedă fiat
Lista de verificare înainte de cumpărare
Înregistrați-vă și autentificați-vă în cont
Finalizați verificarea KYC necesară
Pregătiți metoda de plată
Confirmați disponibilitatea regională,Verificați limitele / comisioanele / timpul de procesare
Calea utilizatorului
Buy Crypto

Cum să cumpărați XVGBASE pe LBank – Ghid pas cu pas

Înainte de a începe, decideți cum doriți să plătiți:

Plătește cu fiat

Dacă sunteți nou în cripto, utilizarea monedei fiduciare (cum ar fi USD, EUR etc.) este cea mai simplă modalitate de a cumpăra XVGBASE. LBank acceptă diverse metode de plată, inclusiv carduri de debit, carduri de credit, transferuri bancare și alte opțiuni de plată locale, acolo unde sunt disponibile. Este posibil să fie necesar să vă finanțați contul LBank înainte de a face o achiziție.

Plătiți cu alte criptomonede

Dacă dețineți deja alte criptomonede, le puteți tranzacționa cu XVGBASE pe LBank. Vă rugăm să vă asigurați că LBank acceptă perechea de tranzacționare de care aveți nevoie (de exemplu, Bitcoin (BTC)). LBank oferă o gamă largă de perechi de tranzacționare, permițându-vă să convertiți convenabil cripto-ul existent în XVGBASE.

LBank acceptă mai multe metode de plată

Puteți utiliza următoarele metode de plată pentru a cumpăra XVGBASE de pe LBank:

Card de debit
Card de credit/debit
PayPal
Apple Pay
Google Pay

Ghidul aplicației mobile

1
Deschideți aplicația mobilă LBank și atingeți „Cumpărați Crypto”
2
Selectați „Cumpărați”
3
Alegeți , introduceți moneda fiat pe care doriți să o utilizați, introduceți suma, apoi atingeți „Cumpărați” sau „Confirmați”

Ghid desktop

1
Conectați-vă la LBank din browserul desktop și faceți clic pe opțiunea „One-Click Buy”.
2
Sub fila „Cumpărare cu un singur clic”:

(o). Alegeți moneda fiat pe care doriți să o utilizați

(b). Selectați XVGBASE pe care doriți să-l cumpărați

(c). Introduceți o sumă sau utilizați opțiuni de selectare rapidă (de exemplu, 100, 200, 500, max)

(d). Alegeți metoda dvs. de plată

(e). Faceți clic pe „Confirmați” sau „Cumpărați acum”

Tranzacționare P2P

Comerciant
Preț
Sumă | Limită
Modalitate de plată
Acțiune
YY
YYDS_Trader
550 min | 100%
0.927 USD
5250.46 USDT
300.000 - 4867.176USD
Bank Transfer
PE
PewPewPow (MYR)
480 min | 100%
0.936 USD
1500.00 USDT
30.000 - 1404.000USD
Bank Transfer
MY
MYR_ DUITNOW _MYR
828 min | 100%
1.000 USD
2124.04 USDT
50.000 - 2124.040USD
Bank Transfer

Ce este XVGBASE (XVGBASE)?

XVGBASE is the native Verge token specifically deployed on the Base network, which is an Ethereum Layer 2 solution. This project is a key part of the broader Verge ecosystem that has expanded to include several different Ethereum Virtual Machine compatible blockchains. The primary goal of XVGBASE is to provide a decentralized and borderless utility for users within the decentralized finance space. One of the standout technical features of this project is its use of a unified contract address. This innovation allows the token to maintain the same address across multiple supported blockchains, which facilitates seamless cross-chain recognition. This approach is intended to improve interoperability and user experience by removing the traditional requirement for wrapped assets when moving value between different networks. The token represents an extension of the Verge project, which originally launched as a privacy focused cryptocurrency. Verge itself utilizes technologies such as Tor integration and stealth addresses to provide users with enhanced anonymity and security during transactions. By launching on the Base network, the project seeks to combine these established privacy principles with the speed and scalability of modern Layer 2 networks. XVGBASE functions within a community driven environment. The project emphasizes its open source nature and relies on a global network of volunteers and developers rather than a traditional centralized corporate structure. This decentralized movement aims to create a unified ecosystem where the token can be used for everyday transactions and complex decentralized finance applications alike. Overall, XVGBASE serves as a bridge for the Verge community into the Base network ecosystem. It focuses on maintaining the core values of the original project, such as privacy and decentralization, while adapting to the growing demand for cross chain functionality and interoperable Web3 utilities. Its integration into the Base network allows it to leverage a broader range of decentralized applications and platforms built on Ethereum compatible infrastructure. Aflați mai multe

Este XVGBASE (XVGBASE) o investiție bună?

Dacă XVGBASE (XVGBASE) este o investiție bună depinde de situația dvs. financiară personală și de toleranța la risc. Investițiile în criptomonede sunt speculative și pot fi foarte volatile.

Înainte de a investi în XVGBASE (XVGBASE) sau în orice criptomonedă, luați în considerare următoarele:

Obiectivele tale financiare
Obiectivele tale financiare
Cauți câștiguri pe termen scurt sau creștere pe termen lung?
Toleranța ta la risc
Toleranța ta la risc
Cu câtă pierdere potențială vă simțiți confortabil?
Diversificarea
Diversificarea
Nu puneți toate ouăle într-un singur coș. Răspândiți-vă investițiile în diferite tipuri de active.
Obiectivele și orizontul de timp
Obiectivele și orizontul de timp
Criptomonedele sunt cele mai potrivite pentru investitorii pe termen lung. Disclaimer: Acesta nu este un sfat financiar. Vă rugăm să faceți o cercetare amănunțită înainte de a lua orice decizie de investiție.

Comisioanele, limitele și timpul de procesare pentru achiziționarea XVGBASE pe LBank

Comparați comisioanele, limitele de tranzacționare și timpul estimat de procesare pentru diferite metode de plată. Taxele reale și disponibilitatea pot varia în funcție de regiune, moneda fiat, metoda de plată și furnizorul de servicii terț; vă rugăm să consultați pagina de comandă pentru detalii.

Calculator ROI

Dacă investesc, cât profit voi obține?
Investi
$
Intră
XVGBASE
Dată
2026-07-04
Veți câștiga -- USD în profit, cu un ROI de --

Ce poți face cu XVGBASE (XVGBASE)?

Investiție
Cumpărați și păstrați XVGBASE (XVGBASE), așteptându-vă ca valoarea acestuia să crească în timp.
Investiție
Schimb
Tranzacționați activ cu XVGBASE (XVGBASE) pe LBank pentru a profita de fluctuațiile prețurilor.
Schimb
A plati
Utilizați XVGBASE (XVGBASE) pentru a plăti pentru bunuri și servicii acolo unde sunt acceptate.
A plati

De ce este LBank cea mai bună platformă pentru a cumpăra XVGBASE (XVGBASE)?

Interfață ușor de utilizat
Interfață ușor de utilizat
LBank oferă o platformă simplă și intuitivă pentru cumpărarea și vânzarea XVGBASE (XVGBASE).
Taxe competitive
Taxe competitive
LBank oferă comisioane competitive de tranzacționare pentru XVGBASE (XVGBASE).
Platformă sigură
Platformă sigură
LBank aplică măsuri de securitate robuste pentru a vă proteja fondurile.
Perechi comerciale diverse
Perechi comerciale diverse
LBank oferă o gamă largă de perechi de tranzacționare pentru XVGBASE (XVGBASE).
Asistență clienți 24/7
Asistență clienți 24/7
LBank oferă asistență pentru clienți pentru a vă ajuta cu orice întrebări sau probleme.
Aplicație mobilă
Aplicație mobilă
Tranzacționați cu XVGBASE (XVGBASE) oricând și oriunde folosind aplicația mobilă LBank.
Lichiditate ridicată
Lichiditate ridicată
LBank oferă lichidități excelente pentru tranzacționarea XVGBASE (XVGBASE), asigurându-vă că puteți cumpăra și vinde cu ușurință activele dvs. cripto.
Conformitatea cu reglementările
Conformitatea cu reglementările
LBank respectă toate cerințele de reglementare din jurisdicțiile în care își desfășoară activitatea pentru a asigura un mediu de tranzacționare conform și sigur

După cumpărarea XVGBASE, cum este mai bine să fie păstrat?

După achiziționarea XVGBASE, puteți alege diferite metode de stocare în funcție de frecvența de utilizare, perioada de deținere și nevoile de securitate. Dacă aveți nevoie să tranzacționați în orice moment, îl puteți păstra în contul LBank; dacă puneți preț pe auto-gestionare sau securitate pe termen lung, puteți lua în considerare un portofel personal sau un portofel hardware.

Păstrare în contul LBank

Păstrare în contul LBank

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să tranzacționeze sau să schimbe oricând
Utilizatori care dețin BTC pe termen scurt
Caracteristici
Poate fi utilizat direct după achiziție, operare mai convenabilă
Potrivit pentru tranzacționări frecvente, conversii sau utilizarea continuă a funcțiilor platformei
Alerta de securitate
Vă rugăm să activați 2FA
Setați codul anti-phishing
Conectați-vă la cont doar prin portalul oficial
Transfer către un portofel personal de tip hot wallet

Transfer către un portofel personal de tip hot wallet

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să își gestioneze singuri activele
Utilizatori care au nevoie de transferuri zilnice sau utilizare on-chain
Caracteristici
Mai flexibil, convenabil pentru trimiterea, primirea și gestionarea zilnică
Mai potrivit pentru sume mici și scenarii de utilizare zilnică
Alerta de securitate
Nu salvați fraza seed sau cheile private în cloud
Nu salvați informații sensibile prin instrumente de chat, e-mail sau capturi de ecran
Atenție la site-urile de phishing și aplicațiile de portofel false
Transfer către un portofel hardware

Transfer către un portofel hardware

Cui i se potrivește
Utilizatori care dețin BTC pe termen lung
Deținători de sume mari care prioritizează securitatea
Caracteristici
Cheile private sunt stocate offline, securitatea fiind de obicei mai ridicată
Mai potrivit pentru activele pe termen lung, care nu sunt mutate frecvent
Alerta de securitate
Efectuați o copie de rezervă offline adecvată a frazei mnemonice
Nu dezvăluiți nimănui fraza de recuperare
După pierderea frazei mnemonice, activele ar putea fi imposibil de recuperat

XVGBASE (XVGBASE) Întrebări frecvente

XVGBASE is the native Verge token deployed on the Base network, a high-performance Layer 2 scaling solution. It is a vital part of Verge's multi-chain expansion strategy, which includes other versions like XVGETH and XVGBSC. This deployment allows the Verge ecosystem to interoperate with EVM-compatible blockchains, offering users increased flexibility and the ability to engage with decentralized applications across different network environments.
XVGBASE is the Base-network version of the original Verge (XVG). It allows users to utilize the asset within the Base decentralized ecosystem without needing to wrap assets through traditional methods. By leveraging a unified contract address system, it maintains the core identity of the original project while providing the speed and low-fee benefits associated with modern Layer 2 networks.
XVGBASE utilizes a unified contract address—0xe061aa40be525a13296cb4bf69f513242349d708—which remains identical across multiple chains like Ethereum and BNB Chain. This technical feature simplifies cross-chain recognition for users and developers. It ensures that the token is easily identifiable and manageable across various decentralized platforms and compatible digital wallets, reducing the complexity typically associated with multi-chain assets.
Users can acquire XVGBASE through leading decentralized exchanges on the Base network or supported centralized platforms like LBank. Regarding the airdrop, the project established a 1:1 distribution for all XVGETH holders based on a specific snapshot. To view tokens in a private wallet, users simply need to add the official contract address. The project frequently updates the community on listing status for additional trading platforms.
Community members can participate in staking via the official portal or by providing liquidity on major decentralized exchanges within the Base ecosystem. These mechanisms allow participants to earn rewards, which are typically distributed on a per-block basis. While there is generally no strict minimum requirement to begin, users should account for network gas fees. Some staking options may also include specific lockup or cooldown periods.
XVGBASE features a total supply capped at 16.5 billion tokens, mirroring the original Verge supply. The project is an extension of the Verge brand, which has maintained a presence in the industry since 2014. It follows a fair launch model with no pre-mine or ICO. Beyond its legacy roots, the token offers utility through governance participation and serves as a medium for borderless, low-fee payments.

Cum să cumpărați alte active cripto