AcasăCumpărați Ghidul CryptoCumpără STATOM
Cumpărați STATOM în Mexico
Stride Staked Atom (STATOM)

Cumpărați Stride Staked Atom (STATOM) în Mexico

Aflați cum să cumpărați Stride Staked Atom (STATOM) pe LBank, acoperind metode de plată precum carduri de credit, carduri de debit, Apple Pay și transferuri bancare, precum și procesul de achiziție, pregătiri și întrebări frecvente.

Pasul 1
Descărcați aplicația LBank
Vă rugăm să descărcați aplicația LBank și să vă înregistrați pentru a începe
Pasul 2
Finanțați-vă contul
Depuneți folosind metoda de plată preferată.
Pasul 3
Alegeți criptomoneda
Selectați criptomonedele pe care doriți să o cumpărați din peste 3.000.000 de criptomonede disponibile pe LBank Exchange sau Wallet.

Tabel rapid cu informații pentru decizia de cumpărare

Card de credit / debit

Card de credit / debit

Taxă
Comisioane dinamice
Timp de procesare
De obicei în 1 minut, maxim 48 de ore
Sumă minimă de achiziție
De la aprox. 10-15 USD
Regiuni aplicabile
Depinde de regiune, moneda fiat, banca emitentă și suportul canalului de plată
Transfer bancar / Transfer local

Transfer bancar / Transfer local

Taxă
Comisioane dinamice
Timp de procesare
Depinde de metoda de plată; unele canale locale pot fi mai rapide
Sumă minimă de achiziție
De la aprox. 1-10 USD
Regiuni aplicabile
Depinde de canalele de plată locale

Trei pași simpli pentru a cumpăra STATOM pe LBank

Înregistrarea unui cont LBank

Cum să cumpărați STATOM pe LBank: Prezentare generală a metodelor de plată acceptate

Aflați despre metodele de plată disponibile pentru achiziționarea STATOM pe LBank, inclusiv carduri de credit, carduri de debit, transferuri bancare, Apple Pay, Google Pay, PayPal și P2P, ajutându-vă să alegeți rapid metoda de cumpărare STATOM potrivită.

Card de credit / debit
Card de credit / debit
Timp de procesare: De obicei în 1 minut, maxim 48 de ore
Utilizați Visa / Mastercard care acceptă tranzacții internaționale online și asigurați-vă că 3D Secure este activat; în caz de eșec, schimbați cardul bancar sau reîncercați mai târziu
Motive comune pentru eșec: Banca emitentă respinge tranzacțiile cripto, sold insuficient, verificarea 3D Secure a eșuat, blocaj prin controlul riscurilor, regiunea sau rețeaua cardului nu este acceptată
Transfer bancar / Transfer local
Transfer bancar / Transfer local
Timp de procesare: Instantaneu până la 1-3 zile lucrătoare
Verificați contul beneficiarului, codul de referință și rețeaua de transfer și efectuați plata folosind un cont bancar care corespunde cu cel din verificarea identității
Motive comune pentru eșec: Informații despre beneficiar sau cod de referință incorect, neconcordanță de nume, întârziere în procesarea bancară, rețea de transfer neacceptată

Ce pregătiri sunt necesare înainte de a cumpăra Stride Staked Atom (STATOM) pe LBank?

Verificați pregătirile necesare înainte de a cumpăra Stride Staked Atom (STATOM) pe LBank, inclusiv înregistrarea contului, verificarea identității (KYC), metodele de plată, disponibilitatea regională și precauțiile înainte de cumpărare, pentru a vă ajuta să finalizați procesul de cumpărare BTC mai ușor.

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să cumpere rapid STATOM direct cu monedă fiat
Lista de verificare înainte de cumpărare
Înregistrați-vă și autentificați-vă în cont
Finalizați verificarea KYC necesară
Pregătiți metoda de plată
Confirmați disponibilitatea regională,Verificați limitele / comisioanele / timpul de procesare
Calea utilizatorului
Buy Crypto

Cum să cumpărați Stride Staked Atom pe LBank – Ghid pas cu pas

Înainte de a începe, decideți cum doriți să plătiți:

Plătește cu fiat

Dacă sunteți nou în cripto, utilizarea monedei fiduciare (cum ar fi USD, EUR etc.) este cea mai simplă modalitate de a cumpăra Stride Staked Atom. LBank acceptă diverse metode de plată, inclusiv carduri de debit, carduri de credit, transferuri bancare și alte opțiuni de plată locale, acolo unde sunt disponibile. Este posibil să fie necesar să vă finanțați contul LBank înainte de a face o achiziție.

Plătiți cu alte criptomonede

Dacă dețineți deja alte criptomonede, le puteți tranzacționa cu Stride Staked Atom pe LBank. Vă rugăm să vă asigurați că LBank acceptă perechea de tranzacționare de care aveți nevoie (de exemplu, Bitcoin (BTC)). LBank oferă o gamă largă de perechi de tranzacționare, permițându-vă să convertiți convenabil cripto-ul existent în Stride Staked Atom.

LBank acceptă mai multe metode de plată

Puteți utiliza următoarele metode de plată pentru a cumpăra Stride Staked Atom de pe LBank:

Card de debit
Card de credit/debit
PayPal
Apple Pay
Google Pay

Ghidul aplicației mobile

1
Deschideți aplicația mobilă LBank și atingeți „Cumpărați Crypto”
2
Selectați „Cumpărați”
3
Alegeți , introduceți moneda fiat pe care doriți să o utilizați, introduceți suma, apoi atingeți „Cumpărați” sau „Confirmați”

Ghid desktop

1
Conectați-vă la LBank din browserul desktop și faceți clic pe opțiunea „One-Click Buy”.
2
Sub fila „Cumpărare cu un singur clic”:

(o). Alegeți moneda fiat pe care doriți să o utilizați

(b). Selectați Stride Staked Atom pe care doriți să-l cumpărați

(c). Introduceți o sumă sau utilizați opțiuni de selectare rapidă (de exemplu, 100, 200, 500, max)

(d). Alegeți metoda dvs. de plată

(e). Faceți clic pe „Confirmați” sau „Cumpărați acum”

Tranzacționare P2P

Comerciant
Preț
Sumă | Limită
Modalitate de plată
Acțiune
YY
YYDS_Trader
1155 min | 100%
0.927 USD
8055.21 USDT
300.000 - 7467.179USD
Bank Transfer
ET
ETZ_Trader
856 min | 100%
0.927 USD
7293.07 USDT
200.000 - 6600.000USD
Bank Transfer
PE
PewPewPow (MYR)
679 min | 100%
0.936 USD
823.79 USDT
30.000 - 771.067USD
Bank Transfer

Ce este Stride Staked Atom (STATOM)?

Stride Staked Atom, also known as stATOM, is a cryptocurrency token that represents staked ATOM. It is generated through a process called liquid staking, which is facilitated by the Stride protocol. This token provides holders with the ability to convert it back to the original ATOM tokens at any given time, offering both flexibility and liquidity to users. The Stride protocol functions as a multichain liquid staking zone within the Cosmos Blockchain ecosystem. Its mechanism allows users to stake various IBC-compatible tokens, and in exchange, they receive corresponding stTokens, such as stATOM. These stTokens are redeemable for the original tokens at a 1:1 ratio. A core benefit of staking through Stride is that users can earn staking rewards while simultaneously retaining liquidity through their stTokens. This liquidity enables them to engage in additional yield opportunities within Cosmos decentralized finance (DeFi). stATOM is designed to support smooth transactions, transfers, and involvement in DeFi activities. A key characteristic of Stride's liquid staked tokens is that they are non-rebasing. This means that the value of stATOM continuously increases against the underlying staked ATOM token as staking rewards accumulate over time. The security of Stride Staked Atom is maintained through a combination of technological and operational measures, including a minimalistic design aimed at reducing potential attack surfaces. The Stride protocol has also undergone multiple audits by leading blockchain security firms. Furthermore, stATOM contributes to on-chain governance within its ecosystem. Aflați mai multe

Este Stride Staked Atom (STATOM) o investiție bună?

Dacă Stride Staked Atom (STATOM) este o investiție bună depinde de situația dvs. financiară personală și de toleranța la risc. Investițiile în criptomonede sunt speculative și pot fi foarte volatile.

Înainte de a investi în Stride Staked Atom (STATOM) sau în orice criptomonedă, luați în considerare următoarele:

Obiectivele tale financiare
Obiectivele tale financiare
Cauți câștiguri pe termen scurt sau creștere pe termen lung?
Toleranța ta la risc
Toleranța ta la risc
Cu câtă pierdere potențială vă simțiți confortabil?
Diversificarea
Diversificarea
Nu puneți toate ouăle într-un singur coș. Răspândiți-vă investițiile în diferite tipuri de active.
Obiectivele și orizontul de timp
Obiectivele și orizontul de timp
Criptomonedele sunt cele mai potrivite pentru investitorii pe termen lung. Disclaimer: Acesta nu este un sfat financiar. Vă rugăm să faceți o cercetare amănunțită înainte de a lua orice decizie de investiție.

Comisioanele, limitele și timpul de procesare pentru achiziționarea STATOM pe LBank

Comparați comisioanele, limitele de tranzacționare și timpul estimat de procesare pentru diferite metode de plată. Taxele reale și disponibilitatea pot varia în funcție de regiune, moneda fiat, metoda de plată și furnizorul de servicii terț; vă rugăm să consultați pagina de comandă pentru detalii.

Calculator ROI

Dacă investesc, cât profit voi obține?
Investi
$
Intră
STATOM
Dată
2026-07-02
Veți câștiga -- USD în profit, cu un ROI de --

Ce poți face cu Stride Staked Atom (STATOM)?

Investiție
Cumpărați și păstrați Stride Staked Atom (STATOM), așteptându-vă ca valoarea acestuia să crească în timp.
Investiție
Schimb
Tranzacționați activ cu Stride Staked Atom (STATOM) pe LBank pentru a profita de fluctuațiile prețurilor.
Schimb
A plati
Utilizați Stride Staked Atom (STATOM) pentru a plăti pentru bunuri și servicii acolo unde sunt acceptate.
A plati

De ce este LBank cea mai bună platformă pentru a cumpăra Stride Staked Atom (STATOM)?

Interfață ușor de utilizat
Interfață ușor de utilizat
LBank oferă o platformă simplă și intuitivă pentru cumpărarea și vânzarea Stride Staked Atom (STATOM).
Taxe competitive
Taxe competitive
LBank oferă comisioane competitive de tranzacționare pentru Stride Staked Atom (STATOM).
Platformă sigură
Platformă sigură
LBank aplică măsuri de securitate robuste pentru a vă proteja fondurile.
Perechi comerciale diverse
Perechi comerciale diverse
LBank oferă o gamă largă de perechi de tranzacționare pentru Stride Staked Atom (STATOM).
Asistență clienți 24/7
Asistență clienți 24/7
LBank oferă asistență pentru clienți pentru a vă ajuta cu orice întrebări sau probleme.
Aplicație mobilă
Aplicație mobilă
Tranzacționați cu Stride Staked Atom (STATOM) oricând și oriunde folosind aplicația mobilă LBank.
Lichiditate ridicată
Lichiditate ridicată
LBank oferă lichidități excelente pentru tranzacționarea Stride Staked Atom (STATOM), asigurându-vă că puteți cumpăra și vinde cu ușurință activele dvs. cripto.
Conformitatea cu reglementările
Conformitatea cu reglementările
LBank respectă toate cerințele de reglementare din jurisdicțiile în care își desfășoară activitatea pentru a asigura un mediu de tranzacționare conform și sigur

După cumpărarea STATOM, cum este mai bine să fie păstrat?

După achiziționarea STATOM, puteți alege diferite metode de stocare în funcție de frecvența de utilizare, perioada de deținere și nevoile de securitate. Dacă aveți nevoie să tranzacționați în orice moment, îl puteți păstra în contul LBank; dacă puneți preț pe auto-gestionare sau securitate pe termen lung, puteți lua în considerare un portofel personal sau un portofel hardware.

Păstrare în contul LBank

Păstrare în contul LBank

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să tranzacționeze sau să schimbe oricând
Utilizatori care dețin BTC pe termen scurt
Caracteristici
Poate fi utilizat direct după achiziție, operare mai convenabilă
Potrivit pentru tranzacționări frecvente, conversii sau utilizarea continuă a funcțiilor platformei
Alerta de securitate
Vă rugăm să activați 2FA
Setați codul anti-phishing
Conectați-vă la cont doar prin portalul oficial
Transfer către un portofel personal de tip hot wallet

Transfer către un portofel personal de tip hot wallet

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să își gestioneze singuri activele
Utilizatori care au nevoie de transferuri zilnice sau utilizare on-chain
Caracteristici
Mai flexibil, convenabil pentru trimiterea, primirea și gestionarea zilnică
Mai potrivit pentru sume mici și scenarii de utilizare zilnică
Alerta de securitate
Nu salvați fraza seed sau cheile private în cloud
Nu salvați informații sensibile prin instrumente de chat, e-mail sau capturi de ecran
Atenție la site-urile de phishing și aplicațiile de portofel false
Transfer către un portofel hardware

Transfer către un portofel hardware

Cui i se potrivește
Utilizatori care dețin BTC pe termen lung
Deținători de sume mari care prioritizează securitatea
Caracteristici
Cheile private sunt stocate offline, securitatea fiind de obicei mai ridicată
Mai potrivit pentru activele pe termen lung, care nu sunt mutate frecvent
Alerta de securitate
Efectuați o copie de rezervă offline adecvată a frazei mnemonice
Nu dezvăluiți nimănui fraza de recuperare
După pierderea frazei mnemonice, activele ar putea fi imposibil de recuperat

Stride Staked Atom (STATOM) Întrebări frecvente

stATOM is a token representing ATOM that has been liquid staked through the Stride protocol. It enables ATOM holders to earn staking rewards without locking up their tokens, offering enhanced liquidity and flexibility for their assets. This allows for participation in staking benefits while maintaining access to capital.
When users deposit ATOM with Stride, the protocol stakes it on their behalf and issues stATOM tokens. Unlike traditional staked ATOM, stATOM is not a rebasing token; its quantity remains constant. Instead, its value appreciates relative to ATOM over time as staking rewards accrue, making each stATOM redeemable for an increasing amount of ATOM.
stATOM offers liquidity, allowing trading, transfer, and use in various DeFi applications without an unbonding period. Holders earn staking rewards on their ATOM and can pursue additional yield opportunities. It may also qualify for ecosystem airdrops and allows participation in Cosmos governance. Selling stATOM on a decentralized exchange can bypass the usual ATOM unbonding period for immediate liquidity.
Risks include smart contract vulnerabilities in the Stride protocol and potential principal decrease from validator slashing. There's also market risk, where stATOM's value might diverge from ATOM, especially during volatility. Inter-Blockchain Communication (IBC) issues or chain problems could affect transfers. Additionally, providing liquidity can incur impermanent loss, and holding stATOM might lead to missing certain airdrops specifically targeting native ATOM stakers.
Users obtain stATOM by transferring ATOM to the Stride network, connecting a compatible crypto wallet, and initiating the liquid staking process on the Stride platform. To redeem stATOM for ATOM, users utilize the Stride application's "Redeem" or "Unstake" function, which involves an unbonding period, typically 21-24 days. For immediate liquidity without the unbonding wait, stATOM can be sold on a decentralized exchange.
Stride charges a 10% fee on the staking rewards generated. Of this fee, 8.5% is allocated to staked STRD (Stride's governance token), with the remaining 1.5% directed to staked ATOM on the Cosmos Hub, adhering to Stride's interchain security agreement. Transaction fees on the Stride network are typically paid in the native token of the network where the transaction occurs.

Cum să cumpărați alte active cripto