AcasăCumpărați Ghidul CryptoCumpără CELA
Cumpărați CELA în Brazil
CELLULA (CELA)

Cumpărați CELLULA (CELA) în Brazil

Aflați cum să cumpărați CELLULA (CELA) pe LBank, acoperind metode de plată precum carduri de credit, carduri de debit, Apple Pay și transferuri bancare, precum și procesul de achiziție, pregătiri și întrebări frecvente.

Pasul 1
Descărcați aplicația LBank
Vă rugăm să descărcați aplicația LBank și să vă înregistrați pentru a începe
Pasul 2
Finanțați-vă contul
Depuneți folosind metoda de plată preferată.
Pasul 3
Alegeți criptomoneda
Selectați criptomonedele pe care doriți să o cumpărați din peste 3.000.000 de criptomonede disponibile pe LBank Exchange sau Wallet.

Tabel rapid cu informații pentru decizia de cumpărare

Card de credit / debit

Card de credit / debit

Taxă
Comisioane dinamice
Timp de procesare
De obicei în 1 minut, maxim 48 de ore
Sumă minimă de achiziție
De la aprox. 10-15 USD
Regiuni aplicabile
Depinde de regiune, moneda fiat, banca emitentă și suportul canalului de plată
Transfer bancar / Transfer local

Transfer bancar / Transfer local

Taxă
Comisioane dinamice
Timp de procesare
Depinde de metoda de plată; unele canale locale pot fi mai rapide
Sumă minimă de achiziție
De la aprox. 1-10 USD
Regiuni aplicabile
Depinde de canalele de plată locale

Trei pași simpli pentru a cumpăra CELA pe LBank

Înregistrarea unui cont LBank

Cum să cumpărați CELA pe LBank: Prezentare generală a metodelor de plată acceptate

Aflați despre metodele de plată disponibile pentru achiziționarea CELA pe LBank, inclusiv carduri de credit, carduri de debit, transferuri bancare, Apple Pay, Google Pay, PayPal și P2P, ajutându-vă să alegeți rapid metoda de cumpărare CELA potrivită.

Card de credit / debit
Card de credit / debit
Timp de procesare: De obicei în 1 minut, maxim 48 de ore
Utilizați Visa / Mastercard care acceptă tranzacții internaționale online și asigurați-vă că 3D Secure este activat; în caz de eșec, schimbați cardul bancar sau reîncercați mai târziu
Motive comune pentru eșec: Banca emitentă respinge tranzacțiile cripto, sold insuficient, verificarea 3D Secure a eșuat, blocaj prin controlul riscurilor, regiunea sau rețeaua cardului nu este acceptată
Transfer bancar / Transfer local
Transfer bancar / Transfer local
Timp de procesare: Instantaneu până la 1-3 zile lucrătoare
Verificați contul beneficiarului, codul de referință și rețeaua de transfer și efectuați plata folosind un cont bancar care corespunde cu cel din verificarea identității
Motive comune pentru eșec: Informații despre beneficiar sau cod de referință incorect, neconcordanță de nume, întârziere în procesarea bancară, rețea de transfer neacceptată

Ce pregătiri sunt necesare înainte de a cumpăra CELLULA (CELA) pe LBank?

Verificați pregătirile necesare înainte de a cumpăra CELLULA (CELA) pe LBank, inclusiv înregistrarea contului, verificarea identității (KYC), metodele de plată, disponibilitatea regională și precauțiile înainte de cumpărare, pentru a vă ajuta să finalizați procesul de cumpărare BTC mai ușor.

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să cumpere rapid CELA direct cu monedă fiat
Lista de verificare înainte de cumpărare
Înregistrați-vă și autentificați-vă în cont
Finalizați verificarea KYC necesară
Pregătiți metoda de plată
Confirmați disponibilitatea regională,Verificați limitele / comisioanele / timpul de procesare
Calea utilizatorului
Buy Crypto

Cum să cumpărați CELLULA pe LBank – Ghid pas cu pas

Înainte de a începe, decideți cum doriți să plătiți:

Plătește cu fiat

Dacă sunteți nou în cripto, utilizarea monedei fiduciare (cum ar fi USD, EUR etc.) este cea mai simplă modalitate de a cumpăra CELLULA. LBank acceptă diverse metode de plată, inclusiv carduri de debit, carduri de credit, transferuri bancare și alte opțiuni de plată locale, acolo unde sunt disponibile. Este posibil să fie necesar să vă finanțați contul LBank înainte de a face o achiziție.

Plătiți cu alte criptomonede

Dacă dețineți deja alte criptomonede, le puteți tranzacționa cu CELLULA pe LBank. Vă rugăm să vă asigurați că LBank acceptă perechea de tranzacționare de care aveți nevoie (de exemplu, Bitcoin (BTC)). LBank oferă o gamă largă de perechi de tranzacționare, permițându-vă să convertiți convenabil cripto-ul existent în CELLULA.

LBank acceptă mai multe metode de plată

Puteți utiliza următoarele metode de plată pentru a cumpăra CELLULA de pe LBank:

Card de debit
Card de credit/debit
PayPal
Apple Pay
Google Pay

Ghidul aplicației mobile

1
Deschideți aplicația mobilă LBank și atingeți „Cumpărați Crypto”
2
Selectați „Cumpărați”
3
Alegeți , introduceți moneda fiat pe care doriți să o utilizați, introduceți suma, apoi atingeți „Cumpărați” sau „Confirmați”

Ghid desktop

1
Conectați-vă la LBank din browserul desktop și faceți clic pe opțiunea „One-Click Buy”.
2
Sub fila „Cumpărare cu un singur clic”:

(o). Alegeți moneda fiat pe care doriți să o utilizați

(b). Selectați CELLULA pe care doriți să-l cumpărați

(c). Introduceți o sumă sau utilizați opțiuni de selectare rapidă (de exemplu, 100, 200, 500, max)

(d). Alegeți metoda dvs. de plată

(e). Faceți clic pe „Confirmați” sau „Cumpărați acum”

Tranzacționare P2P

Comerciant
Preț
Sumă | Limită
Modalitate de plată
Acțiune
YY
YYDS_Trader
422 min | 100%
0.927 USD
5250.46 USDT
300.000 - 4867.176USD
Bank Transfer
ET
ETZ_Trader
666 min | 100%
0.927 USD
7293.07 USDT
200.000 - 6600.000USD
Bank Transfer
AM
AMG_Trading
847 min | 100%
0.936 USD
10000.00 USDT
93.600 - 9360.000USD
Bank Transfer

Ce este CELLULA (CELA)?

CELLULA is a crypto and Web3 project centered around a blockchain-based gaming and asset distribution platform. It is known as a fully on-chain artificial life simulation strategy game that leverages compatibility with the Ethereum Virtual Machine (EVM). The project aims to foster the exploration and evolution of artificial life in a decentralized environment. A key feature of CELLULA is its unique virtual Proof-of-Work (vPoW) consensus mechanism. This mechanism incorporates elements of game theory and principles derived from Conway's Game of Life. It functions as a programmable incentive layer designed for the fair issuance and distribution of assets within its ecosystem. Within the game, users interact with virtual on-chain digital entities called "BitLife." Players engage in activities such as discovering, cultivating, evolving, and collecting these distinct Life forms. The characteristics and vitality of these in-game life forms are determined by the rules of Conway's Game of Life, acting as their genetic code. Users have the ability to create their own on-chain Life forms using an in-game crafting table. The native token of the project, CELA, plays a central role in the CELLULA ecosystem. It serves multiple purposes, including acting as a reward for staking and as a tool for governance. CELA tokens are necessary for acquiring and "charging" BitLife entities, enabling participation in governance decisions, and receiving incentives for mining activities. CELLULA has attracted support from notable entities in the Web3 space, having received backing from OKX Ventures and Binance Labs. The project successfully raised $2 million in a pre-seed funding round. Additionally, CELLULA has established strategic partnerships, such as with SafePal for application integration to enhance the decentralized application (DApp) gaming experience, and with the ENI chain to introduce Proof-of-Work concepts into Web3 gaming. Aflați mai multe

Este CELLULA (CELA) o investiție bună?

Dacă CELLULA (CELA) este o investiție bună depinde de situația dvs. financiară personală și de toleranța la risc. Investițiile în criptomonede sunt speculative și pot fi foarte volatile.

Înainte de a investi în CELLULA (CELA) sau în orice criptomonedă, luați în considerare următoarele:

Obiectivele tale financiare
Obiectivele tale financiare
Cauți câștiguri pe termen scurt sau creștere pe termen lung?
Toleranța ta la risc
Toleranța ta la risc
Cu câtă pierdere potențială vă simțiți confortabil?
Diversificarea
Diversificarea
Nu puneți toate ouăle într-un singur coș. Răspândiți-vă investițiile în diferite tipuri de active.
Obiectivele și orizontul de timp
Obiectivele și orizontul de timp
Criptomonedele sunt cele mai potrivite pentru investitorii pe termen lung. Disclaimer: Acesta nu este un sfat financiar. Vă rugăm să faceți o cercetare amănunțită înainte de a lua orice decizie de investiție.

Comisioanele, limitele și timpul de procesare pentru achiziționarea CELA pe LBank

Comparați comisioanele, limitele de tranzacționare și timpul estimat de procesare pentru diferite metode de plată. Taxele reale și disponibilitatea pot varia în funcție de regiune, moneda fiat, metoda de plată și furnizorul de servicii terț; vă rugăm să consultați pagina de comandă pentru detalii.

Calculator ROI

Dacă investesc, cât profit voi obține?
Investi
$
Intră
CELA
Dată
2026-07-03
Veți câștiga -- USD în profit, cu un ROI de --

Ce poți face cu CELLULA (CELA)?

Investiție
Cumpărați și păstrați CELLULA (CELA), așteptându-vă ca valoarea acestuia să crească în timp.
Investiție
Schimb
Tranzacționați activ cu CELLULA (CELA) pe LBank pentru a profita de fluctuațiile prețurilor.
Schimb
A plati
Utilizați CELLULA (CELA) pentru a plăti pentru bunuri și servicii acolo unde sunt acceptate.
A plati

De ce este LBank cea mai bună platformă pentru a cumpăra CELLULA (CELA)?

Interfață ușor de utilizat
Interfață ușor de utilizat
LBank oferă o platformă simplă și intuitivă pentru cumpărarea și vânzarea CELLULA (CELA).
Taxe competitive
Taxe competitive
LBank oferă comisioane competitive de tranzacționare pentru CELLULA (CELA).
Platformă sigură
Platformă sigură
LBank aplică măsuri de securitate robuste pentru a vă proteja fondurile.
Perechi comerciale diverse
Perechi comerciale diverse
LBank oferă o gamă largă de perechi de tranzacționare pentru CELLULA (CELA).
Asistență clienți 24/7
Asistență clienți 24/7
LBank oferă asistență pentru clienți pentru a vă ajuta cu orice întrebări sau probleme.
Aplicație mobilă
Aplicație mobilă
Tranzacționați cu CELLULA (CELA) oricând și oriunde folosind aplicația mobilă LBank.
Lichiditate ridicată
Lichiditate ridicată
LBank oferă lichidități excelente pentru tranzacționarea CELLULA (CELA), asigurându-vă că puteți cumpăra și vinde cu ușurință activele dvs. cripto.
Conformitatea cu reglementările
Conformitatea cu reglementările
LBank respectă toate cerințele de reglementare din jurisdicțiile în care își desfășoară activitatea pentru a asigura un mediu de tranzacționare conform și sigur

După cumpărarea CELA, cum este mai bine să fie păstrat?

După achiziționarea CELA, puteți alege diferite metode de stocare în funcție de frecvența de utilizare, perioada de deținere și nevoile de securitate. Dacă aveți nevoie să tranzacționați în orice moment, îl puteți păstra în contul LBank; dacă puneți preț pe auto-gestionare sau securitate pe termen lung, puteți lua în considerare un portofel personal sau un portofel hardware.

Păstrare în contul LBank

Păstrare în contul LBank

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să tranzacționeze sau să schimbe oricând
Utilizatori care dețin BTC pe termen scurt
Caracteristici
Poate fi utilizat direct după achiziție, operare mai convenabilă
Potrivit pentru tranzacționări frecvente, conversii sau utilizarea continuă a funcțiilor platformei
Alerta de securitate
Vă rugăm să activați 2FA
Setați codul anti-phishing
Conectați-vă la cont doar prin portalul oficial
Transfer către un portofel personal de tip hot wallet

Transfer către un portofel personal de tip hot wallet

Cui i se potrivește
Utilizatori care doresc să își gestioneze singuri activele
Utilizatori care au nevoie de transferuri zilnice sau utilizare on-chain
Caracteristici
Mai flexibil, convenabil pentru trimiterea, primirea și gestionarea zilnică
Mai potrivit pentru sume mici și scenarii de utilizare zilnică
Alerta de securitate
Nu salvați fraza seed sau cheile private în cloud
Nu salvați informații sensibile prin instrumente de chat, e-mail sau capturi de ecran
Atenție la site-urile de phishing și aplicațiile de portofel false
Transfer către un portofel hardware

Transfer către un portofel hardware

Cui i se potrivește
Utilizatori care dețin BTC pe termen lung
Deținători de sume mari care prioritizează securitatea
Caracteristici
Cheile private sunt stocate offline, securitatea fiind de obicei mai ridicată
Mai potrivit pentru activele pe termen lung, care nu sunt mutate frecvent
Alerta de securitate
Efectuați o copie de rezervă offline adecvată a frazei mnemonice
Nu dezvăluiți nimănui fraza de recuperare
După pierderea frazei mnemonice, activele ar putea fi imposibil de recuperat

CELLULA (CELA) Întrebări frecvente

CELLULA (CELA) is a decentralized, over-collateralized stablecoin designed to maintain a stable peg to the US Dollar. It also features a programmable incentive layer that leverages a virtual Proof-of-Work (vPOW) consensus mechanism to transform asset issuance on the Ethereum Virtual Machine (EVM) ecosystem.
The APY for staking CELA is variable, influenced by liquidation events and CELA token emissions. It can range from single-digit percentages during calm market periods to triple digits or higher during periods of high volatility.
While CELLULA has undergone audits by security firms, all Decentralized Finance (DeFi) protocols inherently carry risks, including smart contract bugs and economic exploits. Specific risks highlighted include phishing attempts via fake websites, misunderstanding liquidation risk, and needing to manually claim rewards.
To stake CELA, users must deposit CELA stablecoins into the CELLULA Stability Pool through the official dApp interface. This action provides liquidity to absorb debt from liquidated collateralized debt positions (CDPs) and earns rewards from both discounted collateral and continuous CELA governance token emissions.
CELA can be obtained by minting it against collateral directly on the CELLULA platform or by swapping for it on decentralized exchanges. It is also available for purchase on LBank and other reputable centralized exchanges, with options for credit card, bank transfer, or P2P trading.
The total supply of CELA tokens is 1 billion. The distribution is as follows: 35% for mining rewards, 23% for treasury/foundation, 15% for the team, 15% for investors, 7% for partnerships and advisors, and 5% for airdrops.

Transformați CELLULA (CELA) în alte elemente

După achiziționarea CELLULA (CELA), îl puteți tranzacționa cu monede fiduciare sau alte criptomonede. LBank oferă peste 200 CELLULA (CELA) perechi de tranzacționare, ceea ce facilitează intrarea și ieșirea de pe piață.

Piața spotPiața futures

Cum să cumpărați alte active cripto